Asystent Poszkodowanego

ASYSTENT POSZKODOWANEGO I JEGO RODZINY – DZIĘKI NIEMU NIE ZOSTANIESZ SAM PO WYPADKU

Osoba, która ucierpiała w wypadku komunikacyjnym, bądź innym zdarzeniu losowym niejednokrotnie zostaje pozostawiona sama sobie. Nie tylko sam Poszkodowany, ale również jego najbliżsi nie wiedzą, jakie warunki trzeba spełnić, by móc walczyć o odszkodowanie, zadośćuczynienie, rentę powypadkową czy zasiłek dla opiekuna. Kompletowanie dokumentacji medycznej, wypełnianie wielu druków, których treść nie zawsze jest zrozumiała, przerasta zarówno samego Poszkodowanego, jak i jego rodzinę czy opiekunów. Zamiast walczyć o zdrowie i powrót do sprawności, tracą nadzieję na lepsze jutro i popadają w apatię.

Wychodząc naprzeciw problemom, z którymi każdego dnia muszą się mierzyć osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych, nie będące ich sprawcami, oferujemy im pomoc asystenta rodziny. Na czym ona polega? Otóż każdy nasz Podopieczny otrzymuje dedykowanego asystenta – specjalistę, który krok po kroku wyjaśni wszelkie kwestie, zaproponuje najlepsze dla Państwa rozwiązania, pomoże w kompletowaniu dokumentacji medycznej, wypełnianiu wniosków, organizowaniu rehabilitacji domowej czy pobytu w nowoczesnych klinikach. Zajmie się również kwestią likwidowania barier architektonicznych w Państwa domu czy mieszkaniu oraz pomoże uzyskać finansowanie na rehabilitację czy leczenie. Wesprze również rodzinę, czy najbliższe osoby Poszkodowanego, które niejednokrotnie nie mogą odnaleźć się w nowej sytuacji.

POMOC DEDYKOWANEGO ASYSTENTA – KLUCZOWY ELEMENT W WALCE O LEPSZE JUTRO

Każda osoba poszkodowana w wypadku komunikacyjnym, jeśli nie jest jego sprawcą może ubiegać się przede wszystkim o zadośćuczynienie za doznane cierpienie i ból, a także o odszkodowanie, które stanowi rekompensatę za poniesione szkody majątkowe. Oprócz tego , w zależności od doznanych obrażeń i czasu leczenia Poszkodowanemu może przysługiwać również długoterminowe świadczenie pieniężne, czyli renta. Świadczenia te wypłacane są z policy OC sprawcy wypadku, np. kierowcy, który spowodował wypadek drogowy, pracodawcy – jeśli przytrafił Ci się wypadek w pracy czy spółdzielni mieszkaniowej, gdy przewrócili się Państwo na oblodzonym chodniku osiedlowym.

Asystent Poszkodowanego i jego rodziny jest osobą, do której mogą się Państwo zwrócić w razie jakichkolwiek pytań czy problemów. Taki specjalista będzie z Wami w stałym kontakcie – nie tylko telefonicznym czy mailowym, ale również osobistym. Możecie liczyć na jego wizyty w szpitalu czy odwiedziny w domu – jeśli zajdzie taka potrzeba. Asystent Poszkodowanego będzie służył Państwu radą i pomocą na każdym etapie powrotu do zdrowia czy sprawności. Jest to bardzo cenne, szczególnie dla najbliższych osoby, poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym, którzy niejednokrotnie przytłoczeni tą sytuacją nie wiedzą jakie przysługują im prawa i jakie kroki powinni podjąć, by uzyskać pomoc i móc walczyć o lepsze jutro i poprawę sytuacji Poszkodowanego.

POMOC ASYSTENTA POSZKODOWANEGO – DZIĘKI NIEJ SKOMPLETUJESZ POTRZEBNĄ DOKUMENTACJĘ

W razie potrzeby dedykowany asystent pomoże Państwu zorganizować niezależne opinie medyczne ortopedów, neurologów, psychiatrów, psychologów, rehabilitantów i fizjoterapeutów. Dzięki nim poznacie Państwo swój rzeczywisty stan zdrowia i stopień upośledzenia funkcjonalnego organizmu. Profesjonalna opinia może pomóc zwiększyć wysokość odszkodowania, zabezpieczyć potrzeby nowoczesnej rehabilitacji oraz dostosować odpowiednie leczenie. Opinie medyczne określają procentowo stały lub długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Dzięki temu można ustalić zasadność poniesionych kosztów leczenia i rehabilitacji, jak również zdolność do pracy, konieczność dodatkowej opieki czy specjalnego sposobu żywienia. Dokładna opinia pomoże także odpowiedzieć na pytanie czy dany uraz lub upośledzenie są skutkiem wypadku i jakie jest rokowanie Poszkodowanego na przyszłość.

W przypadku kolizji drogowych, dedykowany asystent pomoże Państwu w zorganizowaniu niezależnych analiz i rekonstrukcji wypadków drogowych, przeprowadzanych przez biegłych z wieloletnim doświadczeniem. W swojej pracy specjaliści, z którymi współpracuje nasza fundacja wykorzystują profesjonalne programy komputerowe, które poprawiają precyzję i zwiększają efektywność całej procedury badawczej. Sprawdzają takie aspekty jak np. prędkość kolizyjna, położenie samochodu w chwili podjęcia reakcji przez kierowcę, miejsce potrącenia, ślady hamowania, powypadkowe położenie pojazdu, ślady na pojeździe i wiele innych.

Nasi Podopieczni, wymagający specjalistycznego leczenia również mogą liczyć na pomoc asystenta, który zorganizuje Poszkodowanym specjalistyczne leczenie w najlepszych klinikach oraz najnowocześniejszą rehabilitację robotyczną.

Dzięki Fundacji Podaruj Dobro osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych otrzymują profesjonalną pomoc dedykowanego asystenta, który towarzyszy im podczas całego procesu walki o zdrowie i lepsze jutro.

X