Dlaczego ubezpieczenie na narty jest tak ważne? – Na to pytanie odpowiada przedstawiciel Fundacji Podaruj Dobro

  • 15 lutego, 2023

Upadki to najczęstsza przyczyna urazów na stokach narciarskich. Z danych przedstawionych przez TOPR wynika, że właśnie one przyczyniają się do powstania aż 81,9% wszystkich uszkodzeń ciała, a 14,6% powstaje na skutek zderzenia z innym narciarzem. Dlatego więc wybierając się na narty, warto pamiętać o zakupieniu ubezpieczenia. Dlaczego jest ono aż tak bardzo przydatne?

Ten właśnie temat podejmował Daniel Kocur – przedstawiciel Fundacji Podaruj Dobro, który został zaproszony do programu „Wstaje dzień”, emitowanego 15. 02. 2023 na łamach TVP INFO. Nasz ekspert tłumaczył, że planując wyjazd na na zimowy wypoczynek nie można zapominać o ubezpieczeniu OC, które stanowi gwarancję pokrycia kosztów odszkodowania w przypadku, gdy spowodujemy wypadek na osobie trzeciej. „Jeśli więc, na przykład najedziemy na kogoś na stoku i dana osoba dozna obrażeń, a my nie będziemy mieli OC, wówczas dana osoba może żądać od nas pokrycia jej kosztów leczenia, rehabilitacji, itp. A trzeba wiedzieć, że w wielu wypadkach są to kwoty sięgające milionów złotych” – podkreślał. Ubezpieczenie OC zapewnia nam więc bezpieczeństwo finansowe.

Więcej na temat ubezpieczenia dla narciarzy i snowboardzistów można się dowiedzieć oglądając rozmowę z Danielem Kocurem, zamieszczoną w poniższym linku….

X