Likwidowanie barier architektonicznych

PRZYSTOSOWANIE NAJBLIŻSZEGO OTOCZENIA DO POTRZEB OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

Osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych lub przy pracy niejednokrotnie muszą mierzyć się z wieloma barierami architektonicznymi, których nie brakuje w ich domach czy mieszkaniach. Często bowiem w najbliższym otoczeniu Podopiecznych FUNDACJI PODARUJ DOBRO są zbyt wąskie drzwi, przez które nie da się przejechać wózkiem inwalidzkim, przy wejściu brakuje pojazdu, a w łazience zamiast prysznica stoi głęboka wanna, do której osoba niepełnosprawna nie może wejść. Często również obrażenia Poszkodowanych są tak rozległe, że zostają przykuci do łóżka i zdani na pomoc najbliższych, nie zawsze sprawnych rodziców czy współmałżonków.

POMAGAMY W POZYSKIWANIU ŚRODKÓW NA LIKWIDACJĘ BARIER ARCHITEKTONICZNYCH

Dlatego też, wychodząc naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych FUNDACJA PODARUJ DOBRO pomaga w pozyskiwaniu środków na dostosowanie mieszkań i domów do potrzeb osób z poważnymi dysfunkcjami narządu ruchu, poruszających się za pomocą wózka inwalidzkiego czy też obłożnie chorych, leżących w łóżku. Współpracujemy ze specjalistami, świadczącymi kompleksowe usługi w zakresie projektowania domów bez barier oraz realizacji prac remontowo – budowlanych. Dobierzemy i zamontujemy dla Państwa czy Waszych najbliższych specjalistyczne wyposażenie – windy wewnętrzne i zewnętrzne, podjazdy i platformy dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, podnośniki czy wanny dla osób niepełnosprawnych. Takie rozwiązania znacznie ułatwią osobom poszkodowanym codzienne życie i przemieszkanie się, a ich opiekunów „wyręczą” w wielu czynnościach związanych z pielęgnacją czy karmieniem.

POMAGAMY W PRZYGOTOWYWANIU I SKŁADANIU WNIOSKÓW

FUNDACJA PODARUJ DOBRO pomoże Państwu w przygotowaniu wniosków do odpowiednich instytucji finansujących. Zapewni kompleksową obsługę prawną oraz prowadzenie spraw odszkodowawczych i rozmów z ubezpieczycielami. Nasi pracownicy służą swą pomocą w kwestiach znalezienia źródeł sfinansowania prac remontowo-budowlanych i znalezienia środków na wyposażenie domu czy mieszkania osoby niepełnosprawnej w odpowiedni sprzęt tak, by nie tylko zlikwidować bariery architektoniczne, ale również dać osobie niepełnosprawnej możliwość domowej rehabilitacji. Wyciągamy swą dłoń do wszystkich, którzy tego potrzebują.

X