REHABILITACJA – WAŻNY ELEMENT POWROTU DO ZDROWIA
Rehabilitacja stanowi integralną część każdego procesu terapeutycznego. Jej celem jest nie tylko przywrócenie maksymalnej sprawności fizycznej i psychicznej, ale również zdolności do pracy i samodzielnej egzystencji. Zgodnie z założeniami powinna być powszechna, czyli dostępna dla każdego, bez względu na stan zdrowia, rokowania czy wiek. Jednak wielokrotnie czas oczekiwania na tą formę terapii jest zbyt długi, a jej jakość często pozostawia wiele do życzenia. W przypadku osoby poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym bardzo ważne jest, by rehabilitację rozpocząć jak najwcześniej. Wtedy bowiem Pacjent ma najlepsze rokowania. Dla wielu Pacjentów ogromną barierę, często nie do pokonania stanowią jej koszty.
BEZPŁATANA REHABILITACJA POWYPADKOWA Z OC – DLA OSÓB NIE BĘDĄCYCH SPRAWCĄ WYPADKU
Warto więc zwrócić się do FUNDACJI PODARUJ DOBRO, która umożliwia osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, nie będącym ich sprawcami skorzystanie z bezpłatnej rehabilitacji robotycznej. Współpracujemy z zespołem znanych i cenionych lekarzy wielu specjalności, wykonujących kompleksową diagnostykę i przygotowujących opinie potrzebne do przygotowania wniosków o pokrycie kosztów leczenie w najnowocześniejszych klinikach. Doświadczony personel FUNDACJI PODARUJ DOBRO pomoże Państwu i Waszym bliskim w organizacji bezpłatnej rehabilitacji i pokryciu kosztów zakupu egzoszkieletu mobilnego z polisy OC sprawcy wypadku.
REHABILITACJA W NOWOCZESNYCH KLINIKACH I W DOMU PACJENTA
Nowoczesna rehabilitacja z wykorzystaniem egzoszkieletu dla wielu Poszkodowanych w wypadkach stanowi szansę na zdrowie i odzyskanie pełnej lub częściowej sprawności po przebytej chorobie czy urazie. Mobilny egzoszkielet pozwala w znacznym stopniu skrócić czas rehabilitacji i umożliwia Pacjentowi osiągnięcie spektakularnych efektów. Taka rehabilitacja nie tylko pozwala ćwiczyć siłę mięśni, ale również układ kostny. Pozytywnie wpływa na układ naczyniowy, trawienny i oddechowy oraz pracę gruczołów dokrewnych. Stymuluje układ nerwowy – pionizacja pacjenta poprawia ukrwienie mózgu i pracę układu nerwowego. Warto również podkreślić, że wykonanie pierwszych „samodzielnych” kroków korzystnie wpływa na samopoczucie pacjenta i motywuje go do dalszych ćwiczeń. Często sukces rehabilitacji robotycznej jest wynikiem samozaparcia Poszkodowanego, któremu zależy na odzyskaniu dawnej sprawności.