Zadośćuczynienie

CZYM JEST ZADOŚĆUCZYNIENIE?

Mimo iż pojęcia odszkodowania i zadośćuczynienia dość często są stosowane zamiennie, to jednak warto podkreślić, że nie są one tożsame. Jeśli zostali Państwo poszkodowani w wypadku komunikacyjnym, możecie starać się zarówno o zadośćuczynienie, jak i o odszkodowanie. Obydwa świadczenia otrzymacie z OC sprawcy. Zadośćuczynienie, w przeciwieństwie do odszkodowania jest wypłacane w celu wyrównania szkody niemajątkowej. Jego zadaniem jest kompensata za doznane krzywdy, np. ból i cierpienie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

W JAKICH OKOLICZNOŚCIACH MOGĄ SIĘ PAŃSTWO STARAĆ O ZADOŚĆUCZYNIENIE?

Kodeks cywilny jasno określa sytuacje, w których mogą Państwo, będąc poszkodowanymi w wypadkach komunikacyjnych, starać się o wypłatę zadośćuczynienia. Należy tutaj wymienić uszkodzenie ciała lub rozstrój zdrowia, w wyniku których utracili Państwo zdolność do wykonywania pracy zarobkowej, czy też naruszenie dobra osobistego. Jeśli Poszkodowany zginął bezpośrednio w skutek wypadku lub też w wyniku jego następstw, to jego najbliżsi mogą starać się o wypłatę zadośćuczynienia z tytułu utraty członka rodziny. Otrzymają również z OC sprawcy zwrot środków za poniesione koszty pogrzebu.

POMAGAMY POSZKODOWANYM W UZYSKANIU WYSKOKICH KWOT ZADOŚĆUCZYNIENIA

Walka o zadośćuczynienie nie należy do łatwych. Jeśli więc Państwo, bądź Wasi bliscy zostali poszkodowani w wypadku, warto zgłosić się do FUNDACJI PODARUJ DOBRO, której pracownicy posiadają ogromne doświadczenie w prowadzeniu takich spraw. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę, że „wycena” bólu i cierpienia uczestnika wypadku, bądź jego rodziny jest bardzo trudna, a wspomnienia tych wydarzeń mogą wywołać traumę. Kompleksowe wsparcie na każdym etapie walki o zadośćuczynienie jest sprawą kluczową. Nie muszą Państwo bowiem znać wszelkich procedur czy orientować się w branży odszkodowawczej. Specjaliści z FUNDACJI PODARUJ DOBRO pomogą Wam w kompletowaniu całej dokumentacji. Będą przy Państwu podczas całego procesu aż do otrzymania przez Was zadośćuczynienia. Nawet, jeśli Wasz ubezpieczyciel zaproponował już kwotę, która nie jest satysfakcjonująca, sprawa wcale nie jest przegrana. Zawsze bowiem istnieje możliwość wniesienia odwołania od takiej decyzji i trzeba z niej skorzystać.

X