Fundacja Podaruj Dobro dzieli się swą wiedzą na temat wypadków na wakacjach

  • 27 lipca, 2023

27 lipca br. przedstawiciel Fundacji Podaruj Dobro – Daniel Kocur w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”, prowadzonej przez Dziennik Zachodni tłumaczył jakie prawa przysługują osobom poszkodowanym w wypadkach. Podkreślał, że każda osoba, która nie jest sprawcą może korzystać z ultranowoczesnej rehabilitacji, finansowanej z OC pojazdu. Należy również podkreślić, że suma gwarancyjna polisy OC wynosi 25 mln złotych. Poszkodowany może więc korzystać z leczenia do takiej kwoty – także w nowoczesnych, prywatnych ośrodkach. Kluczem do tego jest jednak odpowiednie uzasadnienie takiej potrzeby.

Daniel Kocur wskazywał, że synergetyczny model finansowania i organizacji ultranowoczesnej rehabilitacji w Polsce oparty jest na scaleniu umiejętności specjalistów z różnych dziedzin – rehabilitacji, medycyny czy prawa oraz działaniu wielopłaszczyznowym. Tylko wtedy bowiem można zapewnić Poszkodowanemu w wypadku nowoczesną rehabilitację, ale również ją sfinansować.

O tym jak przebiega proces ubiegania się o odszkodowanie, gdzie można szukać pomocy po wypadku, jakie warunki trzeba spełnić, by wsparcie po wypadku było kompleksowe opowiada ekspert z Fundacji Podaruj Dobro w poniższym materiale.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i kontaktu z Fundacją Podaruj Dobro!

X